BET bandymų centras

BET bandymų centras: patikrinta kokybė

OBO gaminiai pasižymi aukščiausia kokybe. Kad tai užtikrintume, mes atliekame ne tik išsamias išorines patikras, bet ir naudojamės savo vidiniu BET bandymų centru. Čia atliekant išsamius tyrimus ir bandymus išbandoma OBO gaminių kokybė, atsparumas ir laikomoji galia. Mūsų aukštos kvalifikacijos specialistai, be kita ko, atlieka apsaugos nuo žaibo komponentų, apsaugos nuo žaibo struktūrų ir apsaugos nuo viršįtampio įrenginių bandymus. Žaibų poveikis čia taip pat analizuojamas moksliniu požiūriu.

Kitas bandymų objektas – atraminių kabelių sistemų laikomoji galia ir atsparumas. OBO bandymų centre esančioje itin modernioje tikrinimo įrangoje galima imituoti kelias tonas sveriančias apkrovas. OBO bandymų inžinieriai atlieka bandymus ne tik kūrimo metu, bet ir sertifikavimo metu, pagal konkrečius reikalavimus arba kliento pageidavimu.

BET bandymų centre taip pat išbandomas pogrindinių sistemų atsparumas.

Jums skirta sparti prieiga prie visos informacijos

BET bandymų centre OBO atlieka šiuos testavimus:

  • Kabelių laikymo sistemos: bandymai pagal DIN / EN / IEC 61537
  • Kabelių klojimo sistemų elektromagnetinės savybės:
    bandymai pagal DIN / CLC/TS 50659
  • Pogrindinės sistemos: bandymai pagal DIN / EN 50085-2-2
  • Apsaugos nuo žaibo komponentai: bandymai pagal DIN / EN / IEC 62561
  • Apsaugos nuo viršįtampio įrenginiai: bandymai pagal DIN / EN / IEC 61643
 

Į potencialų išlyginimo sistemą integruotos elektrai laidžios metalinės kabelių laikymo sistemos ekranuoja jose paklotus kabelius ir linijas nuo elektromagnetinių trikdžio laukų trikdžių.
Ekranavimo nuo magnetinių laukų efektyvumas nustatomas pagal kabelių laikymo sistemų ekranavimo poveikį ir matuojamas pagal DIN / CLC / TS 50659 4 skyrių. Šiuo tikslu nustatytoje padėtyje matuojama trikdžių srovė, kurią laido kilpoje indukuoja impulsinės srovės magnetinis laukas. Tada kabelių laikymo sistemos magnetinio ekranavimo poveikis yra 20 kartų didesnis už trikdžių srovės kabelio kilpoje be kabelių klojimo sistemos ir trikdžių srovės kabelio kilpoje, kai ji yra kabelių laikymo sistemoje, santykio logaritmo vertę.

Pilnutinė perdavimo varža – tai dar viena elektrai laidžių metalinių kabelių klojimo sistemų savybė, naudojama elektromagnetiniams trikdžiams įvertinti.
Ji atsiranda dėl įtampos kritimo išilgai nustatytos padėties ir per šią padėtį tekančios trukdžių srovės santykis. Tuo metu atsiradęs įtampos kritimas yra įtampos kritimo, kuris krinta išilgai padėties dėl trukdžių srovės kabelių klojimo sistemoje, ir įtampos kritimo, kurį ši trukdžių srovė sukelia kabelyje, nutiestame kabelių laikymo sistemoje, derinys. Pilnutinė perdavimo varža matuojama pagal DIN / CLC/TS 50659 5 skyrių.

Siekiant užtikrinti kabelių laikymo sistemų (KTS) atsparumą apkrovoms pagal DIN / EN / IEC 61537, nustatomi saugaus darbinės apkrovos (SWL) bandymai ir apibrėžtos atitinkamos bandymų sąlygos. BET bandymų centras turi savo KTS bandymų centrą šiems bandymams atlikti. Tai yra „OBO Bettermann“ sukurta konstrukcija, kuri buvo nuolat tobulinama ir atitinka naujausius reikalavimus.

Kabelių laikymo sistemos montuojamos pagal DIN / EN / IEC 61537. Atsižvelgiant į bandymo aikštelės ilgį, bandomieji objektai dviem hidrauliniais cilindrais apkraunami iš viso 7 t tempimo jėga ir apkrova, kurią jie turi išlaikyti. Atsiradusios deformacijos fiksuojamos poslinkio matavimo jutikliais ir dokumentuojamos kartu su esama jėga kN/m. Jei kabelių laikymo sistema sėkmingai išlaikė apkrovą, siekiant apsisaugoti nuo gedimų, ji padidinama 1,7 karto. Deformacijos santykis su apkrova ir toliau registruojamas.

Su KTS testavimo sistema galimi bandymai su apkrova nuo 0,05 kN/m iki 4,9 kN/m. Čia galima atlikti šiuos bandymus pagal DIN / EN / IEC 61537: horizontalus ir vertikalus lygmenys, horizontali eigos kryptis pagal 10.3, 10.4 ir 10.5 skyrius su atramų atstumais

  • iki 7 m esant dviaukštei konstrukcijai;
  • iki 15 m esant vieno aukšto konstrukcijai.

    Kabelių loveliams arba kabelinių kopėčių sistemoms ir atskiriems elementams, kurie laiko šias sistemas (pvz., gembėms ir pakabinimo įtaisams), taikoma saugi darbinė apkrova pagal DIN / EN / IEC 61537. Bandymo metu KTS testavimo sistema užfiksuoja faktinę jėgą ir atitinkamą deformaciją. Bandymo sistema skirta 25 kN tempimo jėgai.

    Kabelių laikymo sistemų ir kabelių kopėčių sistemų mechaninis atsparumas tikrinimas atliekant smūginį bandymą smūginiu plaktuku. BET bandymų centre esantis smūginio plaktuko bandymo įrenginys gali išbandyti iki 50 J.  Pagal DIN / EN / IEC 61537 metalinėms sistemoms tokio bandymo atlikti nereikia.

    Kitas bandymas, kurį galima atlikti BET bandymų centre, yra kabelių laikymo sistemų ir kabelių kopėčių sistemų elektros laidumo bandymas pagal DIN / EN / IEC 61537 11 skyrių. Ji skirta potencialų išlyginimui ir prijungimui prie įžeminimo užtikrinti.

    Sistemos komponentai, kuriems netaikoma korozijos klasė pagal DIN / EN / IEC 61537 bandymo standartą, gali būti išbandomi atliekant druskos rūko purškimo bandymą druskos rūko kameroje. Atlikus neutralų atsparumo druskos rūkui bandymą (NSS) pagal ISO 9227, galima įvertinti atsparumą korozijai, esant neklasifikuotai apsaugai nuo korozijos. Šis bandymas dažnai naudojamas panašių apsaugos nuo korozijos tipų lyginamiesiems bandymams.

    Pagal DIN / EN / IEC 61643 standartų seriją reikalaujama atlikti įvairius eksploatacinius ir saugos bandymus, kad būtų galima patvirtinti apsaugos nuo viršįtampio įrenginių (SPD) iškrovos galią ir tinkamą veikimą. Šiais bandymais taip pat garantuojama SPD saugumą sugedus sistemai.

    Žaibo srovės generatoriumi BET bandymų centre galima patikrinti 1 ir 2 tipų apsaugos nuo viršįtampio įrenginių veikimą ir iškrovos galingumą. Jis generuoja 8/20 ir 10/350 srovės impulsus iki 200 kA. Žaibo srovės generatoriuje yra ominė talpinė diferencinės įtampos skirstytuvo sistema, kuri matuoja iki 10 kV.

    Darbiniams bandymams taip pat galima naudoti kintamosios srovės šaltinį, kuris jungiamas lygiagrečiai su žaibo srovės generatoriumi ir gali tiekti iki 3,5 kA trumpojo jungimo srovę, esant 190 V ir 255 V įtampai, ir 1,5 kA srovę, esant 440 V įtampai.

    Mūsų hibridiniai generatoriai gali tiekti iki 24 kV (1,2/50) / 12 kA (8/20). Pridėjus 498 Ω rezistorių, pagal CTL sprendimo lapą DSH 2006 galima atlikti impulsinės suveikimo įtampos matavimus komutuojantiems ir kombinuotiesiems apsaugos nuo viršįtampio įrenginaims.

    Bendrosios impulsinės išlydžio srovės matavimus galima atlikti apsaugos nuo viršįtampio įrenginiuose, turinčiuose iki 4 laidų jungčių. Naudojant esamą matavimo sistemą galima išmatuoti iki 60 kA srovę, tekančią per kiekvieną laidininką, esant 8/20 ir 10/350 srovės impulsams.

    Ribines įtampas ir nuotėkio sroves taip pat galima išbandyti BET bandymų centre.

    DIN / EN / IEC 62561 standartų serijoje nurodyti įvairūs bandymai, pavyzdžiui, žaibo impulsų srovės, elektriniai, mechaniniai ir aplinkos bandymai. Tai įrodo, kad apsaugos nuo žaibo sistemos komponentai pasižymi pakankamu žaibo srovės impulsų pralaidumu ir atsparumu aplinkos poveikiui. 

    Su BET testavimo centro bandymo įrenginiais galimi šie bandymai:

    Kondicionavimo bandymus (senėjimo bandymą), reikalaujamus pagal DIN / EN / IEC 62561 seriją, galima atlikti druskos rūko kameroje ir Kesternicho įrenginyje. IEC 60068-2-52 aprašytą ciklišką druskos rūko purškimo bandymą (2 standumo laipsnis) galima atlikti druskos rūko kameroje. Apdorojimas drėgnoje sieros turinčioje atmosferoje pagal ISO 6988 standartą vyksta Kesternicho įrenginyje.

    Žaibo srovės generatoriumi galima atlikti iki 200 kA žaibo srovės bandymus pagal DIN / EN / IEC 62561 seriją su 10/350 ir 8/20 bangos forma. Taip galima išbandyti apsaugos nuo žaibo sistemos komponentus, pavyzdžiui, jungiamąsias konstrukcines dalis, laidininkų medžiagas, kibirkštinius viršįtampio iškroviklius, žaibo skaitiklius ir izoliuotų apsaugos nuo žaibo sistemų konstrukcines dalis.

    Įvairiais matavimo metodais galima atlikti kitus elektrinius bandymus, pavyzdžiui, patikrinti kontaktinę varžą arba laidininkų medžiagų savitąją elektrinę varžą, taip pat išmatuoti izoliacijos varžą.

    Hibridinį generatorių galima naudoti iki 24 kV (1,2/50) ir iki 12 kA (8/20) impulsinės srovės impulsams bandyti.
    Naudojant aukštos įtampos tikrinimo prietaisus, taip pat galima padidinti įtampą 100 V/s iki 5 kV kintamosios srovės ir iki 6 kV nuolatinės srovės.

    Be to, galima atlikti įvairius mechaninius bandymus, pavyzdžiui, smūginius bandymus smūginiu plaktuku. 
     

    Sertifikatai

    Zertifikat zur Anerkennung für das TDAP Menden (Deutschland)
    Zertifikat zur Anerkennung für das TDAP Bugyi (Ungarn)

    Kaip sprendimo taisyklė, kurioje aprašoma, kaip į matavimo neapibrėžtį atsižvelgiama konkretaus reikalavimo atitikties deklaracijose, galioja:
    Sprendimai dėl atitikties deklaracijų priimami pagal IEC 115 gaires, nebent taikomame tyrimo standarte nurodyta kitaip.