close

Jūs turbūt esate netinkamoje „OBO Bettermann“ internetinėje svetainėje. Galite rinktis tokius šalių variantus:

OBO - tvari įmonė

Ekologinis tvarumas

Ekologiškai tvari gamyba: gamyba iš perdirbtų medžiagų

OBO gamybinių atliekų paprastai neišmeta.
OBO savo gaminius gamina tik iš aukštos kokybės žaliavų. Viena iš jų tai universalus plastikas PVC, pvz., naudojamas gaminant perforuotus kanalus.

Inovatyviai perdirbant atliekas galima dar efektyviau naudoti medžiagas. Perforavimo atliekos iš naujo naudojamos ekstruzijoje. Sudėtingas perdirbimo procesas užtikrina tą pačią kasmet susidarančių 923 tonų PVC regeneracinių medžiagų kokybę. Tuo pačiu sutaupoma daug energijos. O tiksliau – 415 tonų alyvos, 314 tonų dujų, 111 tonų anglių. Tai reiškia, kad išskiriama 1.108 tonų mažiau CO2.

Ekologinis tvarumas gamyboje: žalioji kabelių lovelių sistemų ateitis

OBO su naujais „KTS Magic“ produktais iš esmės keičia modernų kabelių lovelių klojimą.
„Ar dar gali būti naujovių kabelių instaliavimo sistemų srityje?“ OBO produktų inžinieriams pirmą kartą iškėlus šį klausimą niekas ir patikėti negalėjo, kad galimą į jį atsakyti „Taip“. Tai įrodo ir OBO su visame pasaulyje unikaliu, patentuotu gamybos metodu „DUO-Plus“. Naudojant jį vidutinės ir sunkios OBO kabelių instaliavimo sistemos ne tik atlaiko didesnes apkrovas ir yra lengviau montuojamos, bet ir mažiau teršia aplinką.

„DUO PLUS“ gamybos metodas bei naujai sukurta technologinė įranga yra palankūs ir aplinkai: gaminant kabelių lovelius per metus išskiriama apie 2600 tonų CO2 mažiau nei gaminant įprastais metodais. Jei skaičiuotume automobilio nuvažiuotais kilometrais, tai atitiktų 375 kartus apie Žemės rutulį. Norint tokį CO2 kiekį kompensuoti per metus, reikėtų pasodinti apie 200 000 jaunų buko medžių.

Ekologinis tvarumas naudojant naujas medžiagas: didėjantis atsinaujinančių žaliavų poreikis

OBO žinomus ir dažnai naudojamus VBS gaminius dabar jau siūlo ir iš atsinaujinančių žaliavų.
Naujoji GREEN PRODUKTAS - medžiaga, inovatyvus plastikas iš atsinaujinančių žaliavų, pvz., celiuliozės (medienos sudėtinė dalis) arba biopoliamido, pagrindu. Savybės nesikeičia: medžiagą galima lygiai taip pat lengvai perdirbti kaip ir panašius produktus iš įprasto plastiko. Net ir eksploatavimo trukmė išlieka ta pati.

Nauji GREEN PRODUKTAI – tolesnis OBO žingsnis tvarumo link. Tausojant iškastinius išteklius produktai ypač atitinka šiuolaikinius pastatams keliamus aplinkosauginius reikalavimus.

Ekologinis tvarumas naudojant energiją: pasiteisinęs patikimumas dabar jau ir su integruotu apšvietimu.

OBO kabelių laikymo sistemos su integruotomis LED lemputėmis užtikrina didesnį efektyvumą ir saugumą automobilių stovėjimo aikštelėse.
OBO ir „Hella“ kartu pradeda naują apšvietimo etapą – kabelių tvirtinimo sistemų su integruotais universaliais LED moduliais. Montuojant ir ilgą laiką eksploatuojant tai turi didelių privalumų. Šios naujos instaliavimo rūšies pagrindas – apšvietimo moduliai, sudaryti iš kabelinio lovelio, kabelinių kopėčių arba mažo AZ kanalo ir LED modulio. Integruota sistema pasižymi nedidelėmis energijos sąnaudomis, yra itin ilgaamžė, tvirta ir beveik nereikalauja techninės priežiūros. Bet kuriuo atveju verta palyginti su įprasta apšvietimo sistema: imant 3 000 lempučių ir trumpesnį nei 1,5 metų amortizacijos laiką, per 30 eksploatavimo metų sutaupoma 3 milijonai eurų eksploatacinių išlaidų ir per metus išskiriama 600 tonų mažiau CO2 (0,57kg/kWh).

Vis daugiau elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių

Energija – svarbus šaltinis gaminant 30.000 OBO produktų. Vien, elektros srovės gamybos vietoje Mendene sunaudojama apie 20 milijonų kilovatvalandžių. Žinoma, tokios sąnaudos reikalauja ir atsakomybės. Todėl OBO sistemingai perėjo prie 100 % iš atsinaujinančių energijos išteklių pagamintos elektros energijos.

Priėmusi sprendimą naudoti elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių energijos šaltinių, OBO CO2 kiekį kasmet sumažina 9800 tonų. Palyginimui: tiek pat jo būtų išmetama, jei kiekvienas iš 2.000 OBO darbuotojų kasmet automobiliu nuvažiuotų po 28.000 kilometrų. Norint tokį pat kiekį CO2 sutaupyti biologiniu būdu reiktų pasodinti 783.000 buko medžių.
„TÜV Süd“ tikrino ir sertifikavo mūsų žaliąją energiją pagal griežčiausius standartus. Šis pasikeitimas reiškia dar vieną OBO žingsnį tvarumo link.

Visai kitas aplinkos neteršiantis energijos šaltinis diegiamas OBO gamykloje Vengrijoje. Naujasis fotovoltinis 13 000 Wp įrenginys naudoja saulės energiją, kuri vėliau paverčiama į elektros energiją ir naudojama gamybos įrenginiuose.