close

Jūs turbūt esate netinkamoje „OBO Bettermann“ internetinėje svetainėje. Galite rinktis tokius šalių variantus:

OBO - tvari įmonė

Socialinis tvarumas

Socialinis tvarumas remiant darbuotojus: sveikas su OBO

Norint, kad OBO išliktų konkurencingas, reikia sveikų ir motyvuotų žmonių.
Todėl šūkis „Sveikas su OBO“ reiškia, kad kiekvienas darbuotojas gali rinktis iš plataus sveikatos skatinimo programų spektro. Nuo patarimų, kaip įveikti stresą, nemokamų sveikatos priežiūros paslaugų iki patrauklių sporto ir laisvalaikio praleidimo pasiūlymų. Norime, kad OBO žmonės jautusį gerai.

Galimybės jaunajai kartai

„OBO Styles“ – tai sėkmingas besimokantiems skirtas projektas, netgi laimėjęs apdovanojimą už naujoves.
Šiame neįprastame OBO įmonės projekte besimokantieji savarankiškai kuria ir gamina gaminius. Čia jie sužino, kaip vyksta procesai ir valdomi projektai. Juos supažindina ir remia atitinkamų skyrių kuratoriai ir mokymų instruktoriai.
Dalyvaujant „OBO Styles“ projekte mokymasis visų pirma yra gyvesnis, daugiau orientuotas į praktiką ir leidžia labiau susipažinti su įvairiomis mokymosi šakomis. Moksleiviams mokymosi turinys perduodamas bendrajame kontekste kartu su komercine veikla. Ši koncepcija įtikino žiuri, kuri paskyrė 100 000 eurų „Zauerlando apdovanojimą už nuopelnus“ – puikus sėkmės įrodymas moksleiviams.

2011 metais Andreasas Betermanas perėmė vadovavimą Federacinei jaunimo, besidominčio elektros sistemomis, (Bundesleistungswettbewerbs der elektrohandwerklichen Jugend (BLW)).
Vokietijos amatų rūmai 60-tą kartą surengė praktinį jaunimo, užsiimančio amatais, konkursą. Jau daug metų OBO šalia kitų, privačių asmenų valdomų gamybos įmonių priklauso ištikimiems Federacijos konkurencingumo tarnybos rėmėjams. Ji kuria ryšius tarp gamybos įmonių ir jaunų, amatais užsiimančių žmonių. Dalyvaujant konkursuose susipažįstama su asmenimis, profesiniame gyvenime kuriančiais gaminius ar ieškančiais inžinerinių sprendimų elektroinstaliacijų srityje. Tad jau keli metai pramonės įmonės yra kviečiamos į apdovanojimų ceremoniją. 2011 metais Andreasas Betermanas akcentavo profesinio mokymosi ir amatų bei pramonės bendradarbiavimo svarbą.

Socialinis tvarumas remiant vaikus iš viso pasaulio: nauja mokykla Ugandoje

Jau daugelį metų OBO remia socialinius ir kultūros projektus visame pasaulyje. Besibaigiant jubiliejiniams metams buvo imtasi naujo projekto Afrikoje: iš įmonės paaukotų pinigų pradėta statyti Christofo Betermano mokykla.
Tai vaikų su negalia, kurie iki šiol neturėjo jokių galimybių mokytis, mokykla. Mokykla statoma centrinės Ugandos mieste Mubende, turinčiame 440 000 gyventojų. Ateityje čia kasdien mokysis apie 400 vaikų, kurie per aštuonerius metus įgis pagrindinį išsilavinimą. Našlaičiai ir toli gyvenantys vaikai bus apgyvendinti mokyklai priklausančiame internate. Medicinos punktas, terapinė
ir slaugos įranga taip pat priklausys mokyklai. Atidaryta 2012 metų balandį.

OBO įmonės vadovas Ulrichas Betermanas sudaro galimybes veiklai. Jo noras padėti vaikams su negalia remiasi asmenine patirtimi. Christofas Betermanas, jauniausias jo sūnus, nuo darželio laikų dėl anestezinės klaidos nedidelės operacijos metu sėdi invalido vežimėlyje. Christofas daugiausia laiko praleidžia Vengrijoje, Bugyi netoli Budapešto 600 darbuotojų turinčioje OBO gamykloje, kur vykdo jam paskirtą užduotį. 25-metis yra visuomet žvalus, linksmas ir šmaikštus. Abu su tėvu jie neišskiriami ir turėdami laiko viską daro kartu.

„Christofo Betermano mokyklos“ partneris yra organizacija „Galimybę vaikams“, kuri nuo 2008 metų daug padėjo Afrikoje AIDS užsikrėtusiems našlaičiams. OBO pasirūpino, kad tikslui įgyvendinti būtų tiesiogiai imtasi visų priemonių. Mokyklos globėjas Christofas Betermanas: „Žinau, kokia svarbi yra pagalba. Mes padėjome daugeliui žmonių, tad dabar norėčiau atiduoti dar vieną dalį ir padėti neturtingiausiems iš neturtingiausių.“

Socialinis tvarumas remiant vaikus iš viso pasaulio: jubiliejinė parama Vietnamui

1000 eurų kiekvieniems metams: OBO jubiliejiniais 2011-ais metais kartu su partneriais 100 000 eurų parėmė vieną SOS vaikų kaimo mokyklą Vietname.
Didelio jubiliejaus ir metalo kompetencijų centro atidarymo proga įmonė centrinėje būstinėje Mendene / Zauerlande atsisakė dovanų, kad galėtų surinkti lėšų mokyklai. „OBO Bettermann“ klientai ir partneriai kartu paaukojo 54 461,93 eurų. Šią sumą OBO suapvalino taip, kad už kiekvienus metus pervestų į Vietnamą po 1000 eurų. Ben Tre SOS vaikų kaimas buvo atidarytas 1997 m. gruodį ir yra to paties pavadinimo provincijos sostinės centre. Ben Tre yra Mekongo deltoje, apie 80 kilometrų į pietvakarius nuo Ho Chi Minh miesto.

Socialinis tvarumas pasiekiamas bendromis elgesio taisyklėmis: visi yra atsakingi.

Socialinė atsakomybė prasideda kiekvieno galvoje. Kokia iš to nauda, jei kiekvienas apie tai turi savo individualų supratimą, kurį nori įgyvendinti? Veikianti socialinė sistema turi turėti taisykles ir normas. Tik tokiu būdu bus rodomas pagarbus dėmesys kitam ir bus galimi visa apimantys, atsakingi verslo procesai. Tam elektronikos pramonės gamintojai ir tiekėjai sukūrė standartus, prie kurių prisijungė ir OBO.

Elektronikos pramonės (EICC) elgesio pagrindą sudaro tai, kad įmonė visą savo veiklą vykdo pagal tose šalyse, kuriose ji veikia, galiojančius įstatymus, direktyvas ir taisykles bei jų laikosi. Kodeksas skatina dalyvius laikytis daugiau nei įstatymų, bet ir veikti pagal pripažintus tarptautinius standartus, taip skatinant socialinį ir ekologinį atsakomybės jausmą. OBO jaučiasi atsakingas bei reikalauja taip pat ir tiekėjų laikytis šio kodekso.

Bendradarbiaujantys su OBO turi užtikrinti saugias darbo sąlygas visoje gamybos grandinėje bei pagarbiai ir oriai elgtis su visais darbuotojais.