Atsakingumas

OBO ypač svarbu socialinė atsakomybė.

OBO bendrovės elgesio kodeksas

Įžanga

Mes, „OBO Bettermann“ įmonių grupė, suvokiame savo atsakomybę už įmonės veiklą visame pasaulyje (įprastai tai vadinama „Corporate Social Responsibility“). Šis „OBO bendrovės elgesio kodeksas“ (toliau vadinamas BEK) visų pirma reglamentuoja darbo sąlygas, socialinę ir aplinkosauginę atsakomybę, skaidrumą, patikimą bendradarbiavimą ir dialogą. Šio BEK turinys atspindi „OBO Bettermann“ vertybes, apibrėžtas mūsų įmonės vizijoje – visų pirma pasisakymą už socialinę rinkos ekonomiką.

BEK yra savarankiškas įsipareigojimas, kuris turi padėti mums reaguoti į įvairiausius iššūkius pasaulinėje rinkoje ir pateisinti visuomenės lūkesčius, kylančius vis labiau persipynusiose vertės grandinėse.

1. Socialiai atsakingo vadovavimo įmonei suvokimas

Šis BEK paremtas socialiai atsakingo vadovavimo įmonei suvokimu. Įmonei „OBO Bettermann“ tai reiškia, kad priimdami sprendimus įvertiname ne tik ekonominius ir technologinius, bet ir socialinius bei ekologinius aspektus ir siekiame suderinti interesus. Priklausomai nuo galimybių ir veikimo laisvės, šalyse, kuriose dirbame, savanoriškai prisidedame prie visuomenės gerovės ir tvarios raidos. Savo veikloje laikomės bendrųjų etikos vertybių bei principų, o ypač susijusių su patikimumu, teisėtumu ir pagarba žmogaus orumui.

2. Taikymo sritis

2.1 Šis BEK taikomas visiems mūsų įmonių grupės padaliniams ir atstovybėms visame pasaulyje.

2.2 Įsipareigojame siekti, kad priklausomai nuo galimybių ir veikimo laisvės šio BEK turinio taip pat laikytųsi mūsų tiekėjai ir kiti vertės grandinės dalyviai.

3. Pagrindiniai socialiai atsakingo vadovavimo įmonei principai

Mes, „OBO Bettermann“, aktyviai siekiame, kad būtų laikomasi toliau nurodytų principų ir vertybių.

3.1 Įstatymų laikymasis

Laikomės galiojančių šalių, kuriose veikiame, įstatymų ir kitų teisės aktų. Dirbdami šalyse, kurių institucijos nėra stiprios, stengiamės pritaikyti mūsų tėvynėje galiojančius principus, kad mūsų veikla būtų atsakinga.

3.2 Patikimumas ir organizacinė struktūra

3.2.1 Mes, „OBO Bettermann“, savo veikloje laikomės bendrųjų etikos vertybių bei principų, o ypač susijusių su patikimumu, teisėtumu, pagarba žmogaus orumui, atvirumu ir nediskriminavimu dėl tikėjimo, pažiūrų, lyties ir etikos.

3.2.2 Mes priešinamės korupcijai ir papirkinėjimams, kaip tai numatyta JT konvencijoje (2003 m. Jungtinių Tautų konvencija dėl kovos su korupcija, įsigaliojusi 2005 m.) ir skatiname skaidrumą, patikimumą ir atsakingą vadovavimą įmonei bei jos kontrolę.

3.2.3 „OBO Bettermann“ taiko skaidrias verslo praktikas ir konkuruoja sąžiningai. Konkurencinėje kovoje elgiamės profesionaliai ir orientuojamės į kokybišką darbą. Mes, „OBO Bettermann“ siekiame bendradarbiauti su priežiūros institucijomis ir įgyti jų pasitikėjimą bei laikomės Centrinės elektrotechnikos ir elektronikos pramonės valdybos (ZVEI) dokumento „Asociacijos darbo gairės. ZVEI įmonių veikla laikantis konkurencijos reikalavimų“.

3.3 Vartotojų interesai

Laikomės vartotojų apsaugos teisės aktų bei taikome tinkamas prekybos, marketingo ir informavimo praktikas. Mes ypač rūpinamės žmonių grupėmis, kuriems reikia ypatingo dėmesio (pvz., jaunimu, neįgaliaisiais).

3.4 Komunikacija

Mes, „OBO Bettermann“ su darbuotojais, klientais, tiekėjais ir kitais suinteresuotais asmenimis apie BEK ir jo įgyvendinimą diskutuojame atvirai ir siekiame dialogo. Visi dokumentai rengiami atsakingai, nenaikinami ir tinkamai saugomi. Su partnerių įmonės paslaptimis ir verslo informacija elgiamės atsakingai ir konfidencialiai.

3.5 Žmogaus teisės

Kovojame už žmogaus teises pagal JT žmogaus teisių chartiją {Bendroji žmogaus teisių deklaracija, JT 1948 m. rezoliucija 217 A (111)) bei geriame žmogaus teises, ypač toliau išvardytas:

3.5.1 Privatumas

Privatumo apsauga.

3.5.2 Sveikata ir saugumas
Siekiame užtikrinti darbo saugą ir sveikatos apsaugą, o ypač saugią bei sveiką darbo aplinką, siekiant apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų ir sužalojimų.

3.5.3 Priekabiavimas
Darbuotojų apsauga nuo fizinių bausmių, fizinio, seksualinio ar psichologinio priekabiavimo bei kankinimo.

3.5.4 Žodžio laisvė
Žodžio laisvės ir teisės laisvai reikšti nuomonę užtikrinimas.

3.6 Darbo sąlygos

Mes, „OBO Bettermann“, laikomės šių pagrindinių TDO {tarptautinės darbo organizacijos = International Labour Organization) darbo normų:

3.6.1 Vaikų darbas
Vaikų, t. y. jaunesnių nei 15 metų asmenų, darbas yra draudžiamas, jei vietos taisyklėse nenumatyta aukštesnė amžiaus riba ir nėra kitų išimčių (TDO 1973 m. konvencija Nr. 138 ir TDO 1999 m. konvencija Nr. 182).

3.6.2 Priverstinis darbas
Draudžiamas bet koks priverstinis darbas (1930 m. TDO konvencija Nr. 29 ir 1957 m. TDO konvencija Nr. 105).

3.6.3 Darbo užmokestis
Darbo užmokestį, o ypač jo dydį, reglamentuojantys teisės aktai ir taisyklės (1951 m. TDO konvencija Nr. 100).

3.6.4 Darbuotojų teisės
Gerbiama darbuotojų susibūrimų ir susirinkimų laisvė bei kolektyvinių susitarimų teisė, jei tai leidžia atitinkamos šalies teisės aktai (1948 m. TDO konvencija Nr. 87 ir 1949 m. TDO konvencija Nr. 98).

3.6.5 Diskriminavimo draudimas
Su visais darbuotojais turi būti elgiamasi vienodai – niekas negali būti diskriminuojamas (1958 m. TDO konvencija Nr. 111).

3.7 Darbo laikas

Laikomės darbo teisės aktų dėl ilgiausio leidžiamo darbo laiko.

3.8 Aplinkosauga

Laikomės mūsų įmonėms taikomų aplinkosaugos reikalavimų bei taisyklių ir visose šalyse dirbame tausodami aplinką. Be to, atsakingai naudojame natūralius gamtos išteklius vadovaudamiesi Rio deklaracija (1992 m. Jungtinių Tautų aplinkosaugos ir plėtros konferencijoje Rio de Žaneire priimtos Rio deklaracijos dėl aplinkos ir plėtros 27 principais).

3.9 Pilietiškumas

Mes, „OBO Bettermann“, savo darbuotojų savanoriška veikla prisidedame prie šalies ir regiono, kuriame veikiame, socialinės ir ekonominės raidos.

4. Įgyvendinimas ir taikymas

Imamės visų tinkamų ir įmanomų priemonių, kad būtų taikomi ir įgyvendinami BEK nurodyti principai ir vertybės. Sutarčių partneriams reikalaujant, jie turi būti informuojamai apie esmines priemones, kad galėtų suvokti, kaip įgyvendinamas BEK. Tačiau jiems neturi būti perduodamos įmonės ir verslo paslaptys bei su konkurencija susijusi ir konfidenciali informacija.

Deklaracija dėl šiuolaikinės vergijos

Šiuolaikinė vergija – tai nusikaltimas ir pagrindinių žmogaus teisių pažeidimas. Ji pasireiškia įvairiomis formomis, pavyzdžiui, vergija, priverstiniu ir prievartiniu darbu, prekyba žmonėmis ar vaikų darbu. Viso to bendras bruožas, kad žmogaus laisvę atima kitas žmogus, siekdamas išnaudoti jį asmeniniais ar komerciniais tikslais.

Įmonė „OBO Bettermann Holding GmbH & Co. KG“ (toliau trumpai vadinama „OBO Bettermann“) prisiima moralinę ir socialinę atsakomybę visiškai netoleruoti bet kokios šiuolaikinės vergijos. Įsipareigojame savo veikloje užkirsti kelią vergijai ir prekybai žmonėmis bei kiek įmanoma užtikrinti, kad vergijos bei prekybos žmonėmis nebūtų mūsų tiekimo grandinės įmonėse.

„OBO Bettermann“ šių tikslų siekia šiais būdais:

  • kruopščiai tikriname ir tiriame tiekimo grandinę;
  • nuolat tikriname ir kontroliuojame, kad visi darbuotojai gautų bent minimalų darbo užmokestį ir turėtų teisę dirbti;
  • skatiname įmonės kultūrą, kurioje galima reikšti abejones ir saugomi informatoriai.
  • „OBO Bettermann“ sąmoningai nebendradarbiaus ir nevykdys sandorių su įmonėmis, susijusiomis su vergija ar prekyba žmonėmis.
  • „OBO Bettermann“ visiškai netoleruoja versijos bei prekybos žmonėmis ir tikisi šiuo vertybių laikymosi iš visų savo tiekėjų.
  • Mums pareikalavus tiekėjo turi įrodyti, kad laikosi deklaracijos tiek, kiek to reikalauja „OBO Bettermann“.
  • „OBO Bettermann“ pasilieka teisę reguliariai tikrinti, kaip tiekėjai laikosi deklaracijos ir tikisi iš tiekėjų visapusiško bendradarbiavimo vykdant patikras.

Jei būtų nustatyta, kad „OBO Bettermann“ tiekėjas nesilaiko deklaracijos, „OBO Bettermann“ imsis skubių priemonių, kurios gali apimti tiekimo sutarčių, susitarimų ir kitų sutarčių nutraukimą.

Įmonės administracija
D-58710, Mendenas